Szukasz niedrogich i trwałych mebli do swojego domu? Chcesz nadać nowy wygląd posiadanym już elementom wyposażenia? Koniecznie przeczytaj ten artykuł. Odpowiedzią na wyżej postawione pytania jest samoprzylepna okleina drewnopodobna. Możesz wybrać luksusowy kolor, jakim jest czarne drewno, albo coś bardziej popularnego jak dąb Sonoma czy Ribbeck. Oczywiście paleta kolorów jest dużo szersza, ale to wspomniane gatunki cieszą się największym zainteresowaniem kupujących.

Czym jest okleina drewnopodobna?

To produkt, który zdobywa coraz większą popularność zarówno wśród firm produkujących meble, jak również osób pragnących zająć się samodzielną renowacją posiadanego wyposażenia. Okleina jest samoprzylepna, co sprawia, że nie wymaga specjalistycznych narzędzi i jej nałożenie może odbyć się w pomieszczeniu, gdzie stoi przedmiot, na którym chcemy ją zastosować. Kolor i precyzja nadruku forniru drewnopodobnego doskonale odzwierciedla takie wzory, jak dąb Ribbeck, Sonoma, a także luksusowe czarne drewno.

Zalety okleiny samoprzylepnej

Oprócz łatwości aplikacji jej kolejny plus to wygląd. Samoprzylepna okleina drewnopodobna wizualnie niczym nie różni się od fornirów z drewna. Charakteryzuje ją naturalne ciepło przypominające artykuły z czarnego dębu, Sonomy czy Ribbeck. Stosując wykończenie elementów wyposażenia we wspomnianych barwach, można nadać swoim pomieszczeniom klasycznej elegancji, które zachwyci wszystkich domowników i gości. Co ważne, te odcienie doskonale komponują się z różnorakimi zasłonami, dywanami, narzutami czy nawet ścianami w intensywnych kolorach.

Co jest czarne drewno?

Tym mianem określany jest najczęściej mahoń. Warto dodać, że rodzimy, rzadko spotykany i bardzo drogi czarny dąb, również jest ceniony w architekturze wnętrz. Klasyczne meble z takiego drewna należą do najdroższych i najbardziej pożądanych na rynku. Wielu z nas nie mogłoby sobie pozwolić na zakup nawet jednego takiego mebla, nie mówiąc już o wyposażeniu całego pomieszczenia. Samoprzylepna okleina drewnopodobna pozwala stworzyć wrażenie luksusu w każdym domu. Jeśli klient nie lubi takiego, stylu do wyboru pozostają mu nie mniej eleganckie warianty Ribbeck czy Sonoma.

Kiedy wybrać dąb Sonoma?

To gatunek przeznaczony dla osób lubiących jasne kolory. Ta barwa jest popularna w skandynawskim stylu urządzania mieszkań i domów, gdzie rzadko występuje czarne drewno. Popularne sieci meblarskie na swoich stronach WWW prezentują przykłady takich rozwiązań, które są popularne również nad Wisłą. Drewnopodobna okleina samoprzylepna dąb Sonoma, a rzadziej Ribbeck, pozwala szybko i samodzielnie zmienić salon lub sypialnią na pomieszczenie w takiej właśnie estetyce. Jasne barwy często łączy się nie tylko z bielą i szarościami, lecz także z jaskrawymi tapetami lub dywanami czy innymi drobnymi akcesoriami.


Okliena Dąb sonoma na drzwiach

A może dąb Ribbeck?

Ten produkt również ma jasne kolory bardzo zbliżone do naturalnego materiału. Okleina dąb Ribbeck pozwoli nam odświeżyć ulubiony stolik kawowy czy komodę, nadając im zupełnie nowy styl. Warto podkreślić, że samoprzylepne i drewnopodobne forniry cechuje duża odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz łatwość utrzymania w czystości. To szczególnie ważne, bo o ile w przypadku czarnego drewna drobne uszkodzenia są niemal niewidoczne dla oka, to na wzorze typu Sonoma prezentują się bardzo wyraźnie.

Okleina dąb Ribbeck na komodzie

Okleina dąb to doskonałe rozwiązanie dla każdego domu

Oprócz wspomnianych różnic w cenach mebli z naturalnych materiałów a tych pokrytych fornirem oraz możliwości samodzielnego odświeżenia ulubionych sprzętów, warto podkreślić niskie koszty dbania o ich elegancki wygląd. Samoprzylepna okleina drewnopodobna w kolorze czarnego drewna, czy jasnych barw, jak dąb Sonoma czy Ribbeck, potrzebuje do zachowania czystości i blasku jedynie wilgotnej szmatki z odrobiną płynu do mycia naczyń lub mydła.